Önceki Geziler

KIRGIZİSTAN GEZİSİ

kırgız afiş
Kırgızistran Gezisi.jpg

17 Ağustos İstanbul’da buluşup Bişkek’e uçuyoruz.

18 AğustosKonuklarımızı Bişkek Manas havaalanında karşıladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz.Dinlenme ve kahvaltı ardından şehir gezimizi yapıyoruz. Öğle yemeği ardından Ata-Beyit Şehitliği ve Cengiz Aytmatov’un Mezarı ziyaretlerini gerçekleştireceğizAkşam yemeği ardından otelimizde dinleniyoruz…

19 AğustosBişkek’ten ayrılarak Tokmak’ta Havayi Restorantında kahvaltımızı yapıyoruz.Yusuf Has Hacip’in doğduğu tarihi Balasagun şehrindekiBurana Minaresi ziyareti ardından Boom Kanyonunda öğle yemeğimizi yiyoruz.Çolpon-Ata’ya varıyoruz. Konuk evine yerleşip hemen Açık Hava Müzesi Petroglifler alanı ve Ruh Ordo Kültür Merkezi ziyaretlerini gerçekleştiriyoruz.Akşam yemeği ardından dinleniyoruz…

20 AğustosKahvaltı Çolpon-Ata’dan Karakol’a haraket ediyoruz.Avrora Tatil Köyü Gezisi ve plajı, Karakol Bölge Müzesi gezileri ardındanÜnlü Karakol Aşlamfu’da öğle yemeği yiyoruz. Karakol Dungan Ahşap Camii Ziyaretinden sonra Ceti-Ögüz Sanatoriyumu gezip ormanda yürüyüş yapıyoruz. Kırgız köy evinde akşam yemeği yedikten sonra Konuk Evine yerleşip dinleniyoruz.

21 AğustosKonuk Evinde kahvaltı ardından Kaşgarlı Mahmud’un doğduğu Barskoon Vadisi ve Şelalesini geziyoruz. Kutsal Mancılı-Ata Kumbeti ve Pınarı gezileri ardından Bökönbayev Köyünde öğle yemeği (Alabalık) yiyoruz.Boz-Üy (Kırgız çadırı) ustacılarıyla Ünlü Kızıl-Tuu Köyünde etnografik gezi ardından Koçkor Çadır Kampına yerleşip akşam yemeği yiyor ve dinleniyoruz.

22 AğustosKoçkor Çadır Kampında kahvaltı ardından Cumgal’a hareket ediyor Çayek Kasabasında öğle yemeği yedikten sonra Suusamır Yaylasına yola çıkıyoruz. Kanyon ve Kökömeren Nehir gezileri ardından Kocomkul Pehlivanın kaldırdığı Taş ve Kümbet göreceğiz.Suusamır Köyü Konuk Evine yerleştikten sonra akşam yemeği ardından dinleniyoruz.

23 AğustosKonuk Evinde kahvaltı ardından Suusamır Yaylasına haraket ediyoruz.Yaylada Kurut Peyniri ve Kımız İkramları sonrası Çıçkan Kanyonunda öğle yemeği olarak alabalık ziyafeti çekeceğiz.  Karaköl’de Kahve Molası verip ardından Arkıt Köyüne gideceğiz.Konuk Evine yerleşip sonra akşam yemeği ardından dinleneceğiz.

24 AğustosKonuk Evinde kahvaltı Sarı-Çelek Gölü gezip ve Sarı-Çelek’te yürüyüş yapacağız.Toskool-Ata Kümbeti sonrası Arkıt Köyünde öğle yemeği yiyip  Aslanbap’a haraket ediyoruz. Konuk Evine yerleşip akşam yemeği ardından dinleniyoruz.

25 AğustosKonuk Evinde kahvaltı ardından  Ahmet Yesevi’nin Hocası Aslan Baba Türbesini ziyaret edeceğiz. Sovyetlerden kalma jeeplerle küçük Şelale ziyareti öğle yemeği jeeplerle Büyük Şelale gezilerini yapacağız. Daha sonra Turistik Merkezde gezi ardından  Calal-Abad’a geçiyoruz. Akşam yemeği ardından köy evinde dinleniyoruz.

26 AğustosKöy Kahvaltısı ardından dünyanın en büyük Petroglif alanı Saymaluu-Taş’a atlarla gidiyoruz. Saymaluu Taş’ta Öğle yemeği ve çekimler ardından köye dönüyoruz.Akşam yemeği sonrası dinleniyoruz.

27 AğustosCalal-Abad Termal Merkezi gezisi ardından ilk Müslüman ve Türk Devleti sayılan Karahanlı Devletinin başkent Özkent (Özgön) şehrindeki Minare ve Türbe ziyaretlerini gerçekleştireceğiz. Meşhur Özgön pirincinden yapılan pilavı ile öğle yemeği sonrasında İmam Sarahsi’nin Mezarına gideceğiz. Daha sonra Oş Şehrine yola çıkıyoruz.Varışımızla Süleyman Dağında Doğal Mağara Müzesi ziyaret edilecek

Konuk Evine yerleşip veda yemeği ardında Oş Havaalanından İstanbul’a uçuyoruz…

Bilgilendirme

Türk ve alman vatandaşlarından 60 gün süreyle vize istenmemektedir. Pasaportunuz nüfus cüzdanınızla birlikte geçerlidir.

Ulaşım, konaklama, yemekler ve rehberlik dahil 1400 Euro

Katılım ücreti; 01.06.2016 tarihine kadar geçerlidir. Bu tarih sonrası uçak biletlerindeki ücret artışı gezi ücretine yansıyacaktır.

Gereksinimler;

Tanrı Dağlarında gezmek demek soğuk ve yapmurlu olabileceği kaçınılmaz demektir. Bu sebeple yanınızda kalın giyimler, yağmurluk ve dağ ayakkabısı kesinlikle olmalıdır. İsteyenler bere de getirebilirler. Hava, gündüz sıcak olsa bile akşamları serin olacaktır. Buna hazırlıkla olmak gereklidir. Dileyen şemsiye getirebilir.

Yanınızda fotoğraf makinası, bellek, yedek bellek, doldurma aleti. yedek pil, kronik rahatsızlığınız varsa ilaçlarınız, yoksa baş ve ishal ilaçları, böceklere karşı koruyucu krem yada spray gibi gereksinimleriniz bulunursa rahat edersiniz…

Saygılarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir